CautareCautareLista membrilorLista membrilor Pagina de start a forumului Chicbebe Grupuri de utilizatoriGrupuri de utilizatori
InregistrareInregistrare
ProfilProfil
Mesaje privateMesaje private
AutentificareAutentificare
Operatie de polipi

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Chicbebe -> Cabinetul pediatrului
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
daniela
Membru nou
Membru nou

Data inscrierii: 08/07/2005

MesajTrimis: Mie 16 11 2005, 2:38 pm    Titlul subiectului: Operatie de polipi Raspunde cu citat (quote)

Ati facut copilului operatie de polipi? Ca noua dr ORL (2 doctori) ne au sfatuit ca ar tb sa ii facem baietelului nostru Alex (are 2 ani) operatie de polipi ca sa nu mai faca rosu in gat.
Suntem ingroziti si mai ales ca am vazut la tv ce se poate intampla de la o simpla anestezie pt o astfel de operatie.
Cum a fost la voi?
Cat a durat? Cat a ti stat internati? Cum s au simtit copii vostri imediat dupa operatie si apoi in timp?
Multumesc mult!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Laura
Moderator
Moderator

Data inscrierii: 23/07/2004

MesajTrimis: Mie 16 11 2005, 3:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu nu am facut operatie copilului, dar stiu ca sora mea a facut la 2 luni, ca nu putea sa respire si dupa aia a mai facut o data cu mine pe la 7 ani ai ei, 5 ai mei Crying or Very sad Se pare ca se regenereaza. Si imi aduc aminte ca operatia de polipi pe vremea aia nu se facea cu anestezie...ci pe viu si o zdrahoana de asistenta tinea bietii copii de maini pe scaun...brrrrr.....tot cu anestezie generala prefer pt copilul meu, daca e musai.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Georgi
Cel mai tare parinte
Cel mai tare parinte

Data inscrierii: 23/02/2005

MesajTrimis: Mie 16 11 2005, 3:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si Mony are probleme de-astea... posibil sa ne operam si noi, daca intr-adevar are tot timpul rosu in gat - si pana acum a avut TOT TIMPUL... Evil or Very Mad Din surse mai vechi stiu ca pana pe la 5-6 ani nu e recomandata operatia, si stiu asta si de la un medic orl care pe mine m-a scapat de o chestie groaznica, cand alti 4 medici nu stiau ce am... Totusi am inteles ca e un dr in constanta care opereaza si copii mai mici daca e absolut necesar si dovedit cu analize complete. Eu am tot incercat sa nu ajung acolo, si daca va fi cazul voi incerca la dr meu si in final la cel care opereaza si la varste mai fragede... Ehhh...problematic tare!.

Ca idee stiu ca se face anestezie locala si a doua zi te externeaza. Eu cand am fost la un control iarna trecuta dr meu avea la control un baietel de 5 ani operat de 1 saptamana si mama lui era tare incantata de evolutie si de rezultate... Razz Cred ca tine mult de caz, de mana doctorului si de cat de repede se vindeca micutul... Confused

Astept si eu cu nerabdare parerile fetelor! Sanatate lui Alex!

http://www.putfile.com/georgi
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
paula
Moderator
Moderator

Data inscrierii: 06/01/2005

MesajTrimis: Mie 16 11 2005, 4:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

sheful meu si-a operat copilul de 2 ani si jumatate, de polipi. Vreau sa va spun ca deja dupa aproape un an i-au aparut din nou. Asa ca nu stiu ce sa va spun ....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
nicky
Moderator
Moderator

Data inscrierii: 19/06/2005

MesajTrimis: Vin 18 11 2005, 12:26 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Alexa mea a facut acum un an operatie ca ii afecta auzul .Dar se recomanda operarea de polipi dupa varsta de 7 ani tocmai pentru ca pana atunci se regenereaza .E cam dureroasa pt pitici .

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
krmina80
Membru nou
Membru nou

Data inscrierii: 10/05/2006

MesajTrimis: Joi 25 05 2006, 10:59 am    Titlul subiectului: operatia de polipi Raspunde cu citat (quote)

ei bine ne-am operat si noi luni de polipi si a iesit foarte bine. operatia a durat 10 minute apoi a mai durat 10 minute pana s-a trezit puiutu, a fost foarte linistita contrar asteptarilor mele. nu este chiar atat de grea pe cat ma asteptam . dupa ce si-a revenit a vomitat sangele pe care l-a inghitit in timpul operatiei si a fost ok, dupa care la 10 minute dupa ce si-a revenit i-am putut da sa bea cate putina apa sau ceai. a durut-o putin gurita dar mi-a zis doamna doctor sa ii dau nurofen sau eferalgan. dupa doua ore de la operatie am plecat acasa. acum este bine si sper sa nu mai faca infectii in gatulet. mult succes si multa sanatate.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Georgi
Cel mai tare parinte
Cel mai tare parinte

MesajTrimis: Joi 25 05 2006, 11:21 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si voua multa sanatate!!! Curajos puiut ai...

Eu intre timp am fost la dr. Ungureanu/ursuleanu nici nu mai stiu, venit de la Bucuresti... si ne-a zis ca fata nu are nimik, e numai cu imunitatea vraiste Crying or Very sad Crying or Very sad ... si urmand in continuare sfaturile pediatrei noastre am imunizat copilul... Acum raceste muuult mai rar si nu mai sunt atat de violente simptomele... Ma bucur nespus ca am scapat neoperati... Rolling Eyes

Sus
ana c
Moderator
Moderator

Data inscrierii: 17/02/2004

MesajTrimis: Joi 25 05 2006, 3:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Georgi, cum intariti imunitatea la copil? vreau si eu sa stiu, pliss

Sus
Georgi
Cel mai tare parinte
Cel mai tare parinte

MesajTrimis: Vin 26 05 2006, 9:16 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ana c a scris:
Georgi, cum intariti imunitatea la copil? vreau si eu sa stiu, pliss

Pai...noi am mers pe reteta pediatrei (nu a mf al fetei), adica la raceli usoare cu tuse, dar fara puroi in gat; cu febra, dar nu mai mare de 38,5, si nu mai mult de 3 zile consecutive de puseuri de febra; si cu muculeti -NU DAM ANTIBIOTIC. In schimb ceiut de scai vanat, suc de porocale cu putinica lamaie, eventual ceai de lamaie si shodou, iar cand muculetii sunt in exces +/- verzi (indica infectie nazala ce poate cobora in gatut si agrava situatia) ii punem SER EFEDRINAT 2 picaturi de 3 ori/zi in fiecare nara, dar nu mai mult de 3 zile consecutiv pentru ca da dependenta.

Toate astea cu conditia ca fata sa fie totusi vazuta in prealabil de dr si sa verifice ea daca are sau nu puroi in gat sau alte motive pt care se impune tratamentul cu antibiotic.

Va spun sincer ca merg pe reteta asta din septembrie si incepand cu decembrie deja se observau mari diferente. De 1 mai a racit rau la padure si cu puroi in gatut, dar trecusera deja peste 3 luni de cand nu mai fusese racita, ceea ce este un progres imens la noi, tinand cont de faptul ca vreo 9 luni ne-am chinuit cu copila, care a fost in perioada asta permanent racita, dar niste raceli violente cu febra mare, voma, tuse, etc. Shocked

Cu reteta doamnei dr i-am stimulat fetei imunitatea, tinand-o in contact cu microbul, dar lasand sa se lupte organismul cu el si nu antibioticul cu virusul... Si eu zic ca poate scapam si de rezistenta la antibiotic... Rolling Eyes

Mult succes si voua!

Sus
Laura
Moderator
Moderator

MesajTrimis: Sam 26 05 2007, 9:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Uite ca am facut si operatia de polipi.... joi la Budimex. Daca stiam cum va face cred ca ma gandeam muult mai bine daca o fac acum sau mai astept.
Nu era "lesinat" de la preanestezie ca ceilalti copii, iar cand l-a luat asistenta, tragea de mine ca vrea sa ramana cu mine. Nici nu imi pot inchipui cum o fi plans dupa mine saracutul pana sa il adoarma, dar cert e ca a fost singurul copil care s-a trezit in post operator (restul veneau adormiti in salon) si pe care de abia il puteau tine in scaunul cu rotile in care ii aducea de tare ce plangea si se smucea ca vrea la mami. O ora m-am chinuit sa il potolesc, dupa care cica dormea, dar cum miscam un deget, cum sarea si plangea si tragea de mine.
Tot e bine ca e mic, si uita repede...sper. Azi noapte s-a trezit urland si tipand dupa mine, si cred ca din experienta de la spital i s-a tras.

Am o mare rugaminte: cine a facut operatia copilului, imi poate spune dupa cat timp il pot duce la gradi, cand poate face baie, etc.? (Doctorul lui nu a zis nimic de acest gen, dar o doctorita ii insira o intreaga lista altei mamici)
paula
Moderator
Moderator

MesajTrimis: Joi 31 05 2007, 2:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Desi cred ca vine cam tarziu raspunsul... eu stiu ca vreo 2-3 zile in casa si o saptamana trebuie sa stea acasa, ferit de praf si altele. De imbaiat oricand, nu au fost indicatii in privinta asta. Singura indicatie a fost picaturi in nas Vibrocyl (parca asa ii spune). Mai citeste ce am scris eu dupa operatie si aveti grija de voi.
Moderator
Moderator

MesajTrimis: Joi 31 05 2007, 2:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Iti multumesc pentru raspuns.

Am scos copilul afara de a doua zi...la supermarket Laughing Si tot asa, luni la gradi. Nu are nimic, e sanatos. De picaturi nu stiam, dar e drept ca tot scot "gramajoare" de muci uscati din nasucul lui. Embarassed
somnorici
Moderator
Moderator

Data inscrierii: 22/10/2004

MesajTrimis: Vin 01 06 2007, 1:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Of, Laura, ce traumatizanta trebuie sa fi fost operatia... Sanatate!
Sus
paula
Moderator
Moderator

MesajTrimis: Vin 01 06 2007, 1:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

picaturile acelea sunt foarte bune. Au un miros si gust placut, daca poti sa-ti imaginezi asa ceva, si nici nu ustura. De cate ori am probleme de nas infundat sau asa ceva, de atunci numai Vibrocyl folosesc. Andrei chiar imi zice sa-i pun mai mult sa-i ajunga pana in gat Laughing Laughing
Moderator
Moderator

MesajTrimis: Vin 01 06 2007, 1:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Laughing
nicky
Moderator
Moderator

MesajTrimis: Joi 14 06 2007, 5:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

krmina80
Membru nou

Data inscrierii: 10/05/2006

Trimis: Mie 05 10, 2006 9:46 am Titlul subiectului: OPERATIA DE POLIPI

--------------------------------------------------------------------------------

AM O FETITA DE 3 ANI CARE RACESTE FOARTE DES , MAI BINE SPUS TOT TIMPUL ARE AMIGDALELE INFLAMATE SI POLIPI LA FEL . FACEM MEREU ANTIBIOTICE INJECTABILE SI ANTIBIOTICESUB FORMA DE SIROPURI DAR DEGEABA. AM AJUNS SA NU MAI INTRERUPEM ANTIBIOTICELE APROAPE DELOC. NU MAI STIU CE SA FAC . AS VREA SA STIU DACA OPERATIA DE POLIPI ESTE INDICATA LA VARSTA EI SI DACA INTRADEVAR ACESTIA SE DEZVOLTA LA LOC.

Sus

rbkalexandru
Parinte efervescent

Data inscrierii: 06/02/2006
Trimis: Mie 05 10, 2006 12:32 pm Titlul subiectului:

--------------------------------------------------------------------------------

Consulta cei doi medici care ti i-am recomandat, daca altzii nu cunosti momentan si vezi care este parerea lor.Amandoi opereaza! Succes!

Sus

DANY2005
Cel mai tare parinte

Data inscrierii: 16/11/2005

Trimis: Mie 05 10, 2006 4:42 pm Titlul subiectului:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu un medic bun,sigur te va sfatui ce e mai bine de facut.

Sus

nickysweet4u
Cel mai tare parinte

Trimis: Mie 05 10, 2006 5:36 pm Titlul subiectului:

Te sfatuiesc sa consulti mai multi medici deoarece vegetatia (polipii) se pot reface pana la varsta de 7 ani .

Sus

paula
Moderator

Trimis: Mar 05 23, 2006 1:29 pm Titlul subiectului:

dragele mele, vineri il operez pe andrei de polipi. Are o otita seroasa care nu-i trece sub nici o forma si domnii polipi s-ar putea sa fie de vina. Puteti si mie sa-mi spuneti daca v-ati operat careva copiii de polipi? daca da, la ce sa ma astept, cam cat se da la doctor s.a.m.d. V-as fi recunoscatoare pentru orice detalii. Am inteles ca este totusi o operatie foarte simpla si n-ar trebui sa-mi fac griji. Dar totusi este o interventie chirurgicala si am emotii

Sus

DANY2005
Cel mai tare parinte

Trimis: Mar 05 23, 2006 2:17 pm Titlul subiectului:

Despre aceasta operatie nu stiu nimic si nu pot sa-ti dau nici un sfat insa vreau sa iti urez ca totul sa decurga bine si multa sanatate!

Sus

nickysweet4u
Cel mai tare parinte

Trimis: Mar 05 23, 2006 2:59 pm Titlul subiectului:

Paula , eu am operat-o pe Alexa acum 2 ani si intr-adevar nu e o operatie prea rea ..Se dau si putini bani la medic si asistente si dupa cateva ore poti chiar lua copilul acasa .

Sus

ana c
Moderator

Data inscrierii: 17/02/2004
Trimis: Mar 05 23, 2006 3:49 pm Titlul subiectului:

am inteles ca operatia de polipi se recoamnda a se face dupa ce se scutura plopii, pentru a se evita astfel eventualele alergii.

Sus

paula
Moderator

Trimis: Joi 05 25, 2006 9:44 pm Titlul subiectului:

multumesc oricum pentru informatii si urari. Tineti-mi pumnii maine ... desi va fi cam devreme. Voi cu siguranta inca veti dormi, pentru ca dimineata la 6.20 trebuie sa fiu deja la spital si probabil pe la 7 incepe. Doctorita mi-a spus ca daca totul e OK pe la 9 putem pleca acasa. Va tin la curent.
Eu am pregatit in principiu 1 mil. pt. doctorita si 500.000 pentru anestezist. Sper sa nu fie nici prea putin dar nici prea mult. Oricum doctoritei nu i-am dat niciodata nimic si a fost intotdeauna dragutza.
"Vorbim" maine. Va pup.

Sus

puiutu
Cel mai tare parinte

Data inscrierii: 15/01/2006
Trimis: Joi 05 25, 2006 11:28 pm Titlul subiectului:

Doamne ajuta, cind ne trezim sa incepem ziua cu o veste buna.

Sus

rbkalexandru
Parinte efervescent

Data inscrierii: 06/02/2006
Trimis: Vin 05 26, 2006 1:28 am Titlul subiectului:

Paula sanatate la bb si tie putere si rabdare si nervi de otel, ptr. maine, la operatzie. Sa auzim ca totul a decurs repede si ca bb s-a refacut rapid si ca nu veti mai avea niciodata probleme cu O.R.L.-ul!

Sus

paula
Moderator

Trimis: Vin 05 26, 2006 12:39 pm Titlul subiectului:

Multumesc pentru incurajari.
Ete ca am venit si noi acasa de ceva vreme, dar abia acum am apucat sa va scriu. Deci:
Dimineata la 6.20-6.30 ne-am prezentat la etj.4 la ORL in Budimex. Acolo a putut dr. noastra sa opereze (tot a doua vineri dimineata) ea nelucrand in Budimex.
Am ajuns, ne-am schimbat in pijama el si eu cu un halat (capot). Am stat de "vorba" cu anestezistul (a se citi dat spaga, ca altceva n-a avut de discutat, pur si simplu cauta probabil ocazie de a-i da amenda). La cateva minute a venit o asistenta care i-a pus ceva picaturi in nas, care cica il mai linisteste. Dupa alte cateva minute l-a luat in sala de operatie sau asa ceva, l-au anesteziat nu stiu cu ce, cert este ca i-a pus masca de aviator .
In acest timp eu stateam impreuna cu alti cativa parinti in salon. Dupa 10-15 min. a venit o asistenta sa ne spuna ca totul este OK, e gata operatia si in aprox. 15 min. mi-l aduce in salon. Ne-a mai spus ca timp de o ora dupa ce se trezeste (momentul in care il aduce in salon) nu are voie sa bea nimic. Dupa aceea are voie apa plata sau ceai indulcit sau suc neacidulat.
Intr-adevar dupa vreo 15-20 min. mi l-au adus, cica treaz. El saracutul incerca sa-si deschida ochii si nu putea. Plangea si imi zicea: mami, nu vad, nu pot sa-mi deschid ochii!!!!! Mami, ma doare gatul, rau, rau, asa cum nu m-a durut niciodata. In fine, dupa un pic de marait a reusit sa-si deschida ca lumea si ochii si a tras o tura de voma cu cheaguri si sange ce ii ajunsese in stomac si s-a linistit. Ce sa va spun, pe la 7-7.10 mi l-au adus la salon si deja pe la 8 era OK. A baut putina apa, vroia sa o ia la plimbare, nu-l mai durea gatul (gatul l-a durut pentru ca am impresia ca i-a bagat un tub si probabil l-a jenat). A inceput sa-si cante si sa se legene, dupa cum ii este obiceiul. Pe urma s-a apucat sa-i inveseleasca pe ceilalti copii care erau adormiti si molesiti sau plangaciosi.
Intre timp a aparut d-na dr. si ne-a dat ceva picaturi sa-i pun azi toata ziua de mai multe ori, intr-o singura nara (oricare), care cica sunt si hemostatice si ajuta la curatarea nasucului. Indicatiile sunt: azi-maine linistit, fara sarituri, alergari si joaca agita. Cel putin 3 zile nimic acidulat. Azi mancare mai moale, lichida. De ex. supa cu galuste, banane, iaurt etc. S-ar putea sa mai vomite (pana acum nu s-a intamplat, desi am venit pe la 10 acasa si a mancat deja o banana si a baut un ceai, sper sa nici nu se intample). S-ar putea sa mai sangereze putin la nasuc, dar nu e obligatoriu. Interzis mancaruri fierbinti, nu se pun comprese la gat (s-ar putea sa-l mai doara putin). 3 zile se pun picaturi (nu spray nazal) in nas.
3 zile sta in casa dupa aceea plimbare. Teoretic abia dupa 7 zile se intra in colectivitate. Andrei are serbare marti si am intrebat dr. daca poate sau nu sa mearga si a zis ca e OK. Diseara trebuie sa o sun sa-i spun cum e andrei si joia viitoare la control.
Deocamdata totul decurge bine. Tocmai mi-a adormit aici pe canapea in sufragerie, ceea ce e mare lucru
Va tin la curent cu noutatile de pe parcurs.

Sus

nickysweet4u
Cel mai tare parinte

Trimis: Vin 05 26, 2006 6:27 pm Titlul subiectului:

Saracutul de el , mititelul !Stiam ca doare rau dar n-am vrut sa te sperii .Bine ca se simte bine !

Sus

paula
Moderator

Trimis: Vin 05 26, 2006 9:18 pm Titlul subiectului:

Am revenit cu noutati
Dupa ce ne-am chinuit aproape toata ziua sa manance ceva, si dupa dureri de gat si la un moment dat febra de 38,5, acum este OK. A reusit sa manance o supa cu galuste, i-am dat nurofen si novocalmin si i-a scazut febra sub 37. Este iar bine dispus, zice ca nu-l mai doare gatul (i-am dat si niste dropsuri cu propolis si lamaie), a scos o gramada de jucarii din debara ... da' bine ca e OK. Sper sa nu mai faca febra. Astept pana maine. Daca iar face febra mare il trec pe antibiotic (indicatii de la doctorita). El avea o infectie care era tinuta "sub control" de polipi. Exista sanse sa faca febra si din cauza asta. Speram insa sa nu fie cazul.

Sus

DANY2005
Cel mai tare parinte

Trimis: Sam 05 27, 2006 11:35 am Titlul subiectului:

Sanatate!

Sus

adinamaria2003
Membru nou

Data inscrierii: 12/07/2006
Trimis: Mie 07 12, 2006 12:10 pm Titlul subiectului: operatia de polipi

Buna la toata lumea...si mesajul acesta este pentru tine Paula;
am citit cu viu interes experienta operatiei de polipi si pentru ca saptamana viitoare am programare pentru baietelul meu de 3 ani si 9 luni, Alexandru, la o astfel de operatie, in iasi, te rog mult sa imi spui acum, dupa aproape doua luni de la operatie, cum se simte puiul tau?
si as mai avea o intrebare: am inteles ca dupa operatie este ideala o cura de aerosoli (mare, dulce mare si mult nisip) insa nu stiu la cat timp de la operatie ar fi benefica aceasta plecare. poate ma poti ajuta cu niste raspunsuri din experienta proprie. multumesc anticipat

Sus

paula
Moderator

Trimis: Mie 07 12, 2006 12:30 pm Titlul subiectului:

Puiul meu este super OK acum. Sunt tare fericita ca a avut efect operatia. Acum aude foarte bine. Chiar maine mergem din nou la control sa vedem cum e urechea. Acum 2 saptamani cand am fost deja incepuse sa straluceasca timpanul (dupa spusele doctoritei). In mod normal timpanul sanatos este lucios iar din cauza otitei seroase a fost mat.
La o saptamana de la operatie am inceput aerosolul la policlinica. Deci banuiesc ca dupa o saptamana puteti merge deja la mare, parerea mea. Bafta multa si sanatate!!!!

adinamaria2003
Membru nou

Data inscrierii: 12/07/2006
Trimis: Mie 07 12, 2006 12:33 pm Titlul subiectului:

multumesc mult de tot si sper sa ne mai auzim

Sus

paula
Moderator

Trimis: Mie 07 12, 2006 12:58 pm Titlul subiectului:

oricand cu cea mai mare placere!!!

Sus
nicky
Moderator
Moderator

MesajTrimis: Joi 14 06 2007, 5:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

karynutza
Membru nou

Data inscrierii: 31/05/2007

Trimis: Joi 05 31, 2007 6:15 pm Titlul subiectului: ajutor

Trebuie sa -mi operez fetita de polipi .Am fost cu ea la medic pentru ca nu mai auzea??Asa ca am ajuns la dr. Lungu George de la spitalul Panduri.Ne-a vazut marti 29 mai 2007 si vineri 1 iunie 2007 ne a programat la operatie. Si mi-e teama de anestezia generala. Plus ca trebuie sa-i puna in urechea stanga un tubulet fin ca sa -i permita copilului sa auda. Ati mai trecut prin asa ceva?

Sus

Laura
Parinte "cu greutate"

Trimis: Vin 06 01, 2007 9:57 am Titlul subiectului:

Cu toate ca raspunsul meu vine tarziu, citeste topicul "Operatie de poilipi" http://www.chicbebe.ro/forum/ftopic1752.html&highlight=polipi
Macar te ajuta dupa, cumva.

Sus

karynutza
Membru nou

Data inscrierii: 31/05/2007

Trimis: Vin 06 01, 2007 5:06 pm Titlul subiectului:

Multumesc mult Laura. Tocmai am ajuns acasa si puiul meu se simte bine,
Am fost la spitalul Panduri -ORL si domnul doctor a operat-o. S-a simtit rau dupa operatie ,cam 1ora,timp in care a plans si a varsat cheaguri de sange .Dar dupa aceea s-a linistit si a dormit in salon.Asa ca dupa 4 ore de la operatie suntem acasa si puiul meu mananca piure si bea apa plata.
Sper ca sa se simta bine in continuare.

Sus

Laura
Parinte "cu greutate"

Trimis: Sam 06 02, 2007 10:11 pm Titlul subiectului:

BRAVO! Ma bucur ca se simte bine, maine nici nu o sa mai stii ca a fost operata.

Si...bine ai venit!

Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Chicbebe -> Cabinetul pediatrului Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum