CautareCautareLista membrilorLista membrilor Pagina de start a forumului Chicbebe Grupuri de utilizatoriGrupuri de utilizatori
InregistrareInregistrare
ProfilProfil
Mesaje privateMesaje private
AutentificareAutentificare
Maternitatea Polizu
Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Chicbebe -> Experientele nasterii
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Flori- Carmen
Membru nou
Membru nou

Data inscrierii: 24/01/2006

MesajTrimis: Mar 24 01 2006, 4:14 pm    Titlul subiectului: Maternitatea Polizu Raspunde cu citat (quote)

Si eu voi naste la maternitatea Polizu cu doamna doctor Mogos Magdalena.Stie cineva ceva despre dansa?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bebeluc
Membru nou
Membru nou

Data inscrierii: 27/01/2006

MesajTrimis: Vin 27 01 2006, 10:49 pm    Titlul subiectului: maternitatea Polizu Raspunde cu citat (quote)

Buna seara si bine v-am gasit! la toata lumea.
Pana acum eram un simplu cititor pe acest site dar subiectul acesta "maternitatea Polizu" m-a determinat sa ma inscriu si sa-mi dau si eu cu parerea.
Am nascut la Polizu cu 1,3ani in urma cu dr. Herghelegiu. SUPER DOCTOR!!!!! Maternitate nu e cine stie ce dar daca aveti bani, cu 60euro pe noapte au niste rezerve private in care te simpti ca acasa. Nu ai nici un disconfort! Nu exagerez! Asistentele vin la tine incamera pt a-ti face toaleta, bebe e splat, cantarit in camera, lengeria e super, pana si femeia de serviciu nu e a spitalului( rezervele apartin de American Medical Center,private) Masa iti este adusa la pat!. Camerele au un pat de spital, din acela destept care se ridica si coboara, un pat de o persoana, toaleta super!, patut bebe, A/C, ce mai TOT COMFORTUL.
Recomand la toata lumea asa conditii!
Dar pana la urma dr. Herghelegiul e vioara I-a!!!!!!!
Am nascut normal, f.repede(13.00 internare-travaliu scurt-16.15nastere)
Dr. a stat cu mine de la internare pana am nascut! Am filmat nasterea! F. usor!Dr. a vorbit cu mine, mi-a explicat fiecare manevra pe care a facut-o!
La o ora dupa nastere mancam pui de la KFC, dupa 2 ore m-am dus in rezerva pe picioarele mele(am refuzaut carutul!),dupa 3 ore STATEAM IN FUND cu copilul in brate!, a treia zi m-am externat, a patra zi am condus masina singura la spital sa-mi scoata firele( era vineri si nu am mai asteptat pana luni!)
Nota 10++++++++++++++++++++++++++++
diana99ndd
Moderator
Moderator

Data inscrierii: 17/10/2005

MesajTrimis: Vin 27 01 2006, 10:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bun venit in familia noastra welcome
esti o norocoasa.

Moderator
Moderator

Data inscrierii: 19/06/2005

MesajTrimis: Vin 27 01 2006, 11:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bine ai venit , Bebeluc !

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
bebeluc
Membru nou
Membru nou

MesajTrimis: Sam 28 01 2006, 9:41 am    Titlul subiectului: maternitatea polizu Raspunde cu citat (quote)

Multumesc pentru primire! joker Nu m-am asteptat! Shocked
Sper ca sa fie de folos cuiva experienta mea. Wink
bebeluc
Membru nou
Membru nou

MesajTrimis: Sam 28 01 2006, 10:06 am    Titlul subiectului: maternitatea polizu Raspunde cu citat (quote)

Si ca sa ma laud cu baietii mei, Alex 18ani si Luca 1an si 3luni, aici sun cateva poze.

http://community.webshots.com/user/bebeluc2004[/url]
nicky
Moderator
Moderator

MesajTrimis: Sam 28 01 2006, 1:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sa-ti traiasca baietii !

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
diana99ndd
Moderator
Moderator

MesajTrimis: Sam 28 01 2006, 5:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

eu n-am putut sa vad pozele Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad mare curaj ai avut Simona sa faci al doilea copil la diferenta atat de mare intre ei Shocked Shocked Shocked cinste tie Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Parinte experimentat
Parinte experimentat

Data inscrierii: 15/01/2006

MesajTrimis: Sam 28 01 2006, 7:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

welcome bebeluc !!!! Nu reusesc sa-ti vad pozele, am dat click de mai multe ori pe adresa si Rolling Eyes ....nimic.
Ai venit cu informatii pretioase despre Polizu, super, eu stau la 5 min. de mers pe jos de maternitate.....acum mai ramane doar sa raman insarcinata si apoi trec strada Laughing Laughing Laughing
Sus
bebeluc
Membru nou
Membru nou

MesajTrimis: Dum 29 01 2006, 1:11 am    Titlul subiectului: maternitatea polizu Raspunde cu citat (quote)

Imi pare rau pt poze. Crying or Very sad Nici eu nu am putut sa le vad de aici Confused Mai lucrez la link si trimit iar. Cool
Curaj ca l-am facut tarziu(37ani)? Nu, l-am dorit f mult. A fost programat, asteptat(6luni pana sa raman gravida), dorit si acum super rasfatat. Oricum atunci cand am hotarat sa mai fac un copil la varsta asta m-am asigurat ca pot sa-i ofer tot ce-si doreste si mai mult!
E adevarat ca de atat rasfat mi l-am pus in cap(si are doar 1.3ani), dar nu ma pot abtine!
bebeluc
Membru nou
Membru nou

MesajTrimis: Dum 29 01 2006, 1:15 am    Titlul subiectului: materniatatea polizu Raspunde cu citat (quote)

http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=546824484&security=ahezVE[/url]
[/img]
Ura! Cred ca am reusit!!!!!!!!!!!
bebeluc
Membru nou
Membru nou

MesajTrimis: Dum 29 01 2006, 1:19 am    Titlul subiectului: maternitatea polizu Raspunde cu citat (quote)

Astept sa-mi spuneti daca ati reusit sa vedeti pozele.
Amedy
Parinte efervescent
Parinte efervescent

Data inscrierii: 27/01/2004

MesajTrimis: Dum 29 01 2006, 1:31 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu Crying or Very sad

Sus
diana99ndd
Moderator
Moderator

MesajTrimis: Dum 29 01 2006, 9:05 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu se vad nici acum Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Moderator
Moderator

MesajTrimis: Dum 29 01 2006, 9:43 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nici eu n-am putut vedea pozele . Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Sus
nicky
Moderator
Moderator

MesajTrimis: Dum 29 01 2006, 10:06 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Asta e linkul , Bebeluc:

http://community.webshots.com/user/bebeluc2004

L-am incercat eu .Frumoase poze !

Sus
diana99ndd
Moderator
Moderator

MesajTrimis: Dum 29 01 2006, 10:31 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

le-am vazut Exclamation Exclamation Exclamation tare dragute.
Moderator
Moderator

MesajTrimis: Dum 29 01 2006, 10:37 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si ce bine arata mamica la varsta ei !

Sus
diana99ndd
Moderator
Moderator

MesajTrimis: Dum 29 01 2006, 10:40 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nickysweet4u a scris:
Si ce bine arata mamica la varsta ei !

la asta m-am gandit si eu,parca ar fii sora baiatului cel mare Laughing
Moderator
Moderator

MesajTrimis: Dum 29 01 2006, 10:43 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mai ales in poza aia unde e langa baiatul cel mare , pe bune daca pare mai mare de maxim 22 .

Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Chicbebe -> Experientele nasterii Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatoare
Pagina 1 din 3

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum